Videoarchiv

 
Policisté se zaměřili na dopravní přestupky

Policisté se zaměřili na dopravní přestupky  (19.2.2022)

V Moravskoslezském kraji se vloni stalo 10 tisíc dopravních nehod, meziročně je to o 809 více. Jen na Karvinsku jich bylo přes 1500. Rychlá jízda a porušování předpisů patří k nejčastějším výtkám taky občanů v městských částech Bohumína. Navíc přibývá řidičů, kteří usedají za volant pod vlivem alkoholu nebo drog.

Kriminalita v Bohumíně meziročně klesla

Kriminalita v Bohumíně meziročně klesla  (12.2.2022)

Kriminalita v Bohumíně klesla, už druhým rokem po sobě i v návaznosti na dobu covidovou. Ve městě policisté vloni evidovali 257 trestných činů, nejvíc v Novém Bohumíně a ve Skřečoni v počtu 166 a 24 případů. Statistiky už uzavřeli také městští strážníci, nejvíc postihů padlo za přestupky v dopravě a za černé skládky.

Bohumín se dotazníkem ptá na pocit bezpečí

Bohumín se dotazníkem ptá na pocit bezpečí  (12.2.2022)

V Nádražní ulici je vyšší dohled zejména v létě pořád na místě. Došlápněte si na řidiče, kteří jezdí rychle. Vyšší tresty zlodějům ... Bohumínští píší radnici, zda se ve městě cítí bezpečně, kde vidí rezervy a dávají tipy na zlepšení. Data poslouží strážníkům, policistům i městu k čerpání dotací na projekty cílené na bezpečnost.

30 let, Městská policie Bohumín (4/4)

30 let, Městská policie Bohumín (4/4)  (6.11.2021)

Městští strážníci a asistenti prevence kriminality. Jsou tam, kde je potřebujeme. Pomáhají, dohlížejí na veřejný pořádek, zachraňují. V Bohumíně již 30 let (1991-2021).

30 let, Městská policie Bohumín (3/4)

30 let, Městská policie Bohumín (3/4)  (30.10.2021)

Městští strážníci a asistenti prevence kriminality. Jsou tam, kde je potřebujeme. Pomáhají, dohlížejí na veřejný pořádek, zachraňují. V Bohumíně již 30 let (1991-2021).

Řidiči nerespektují červenou na semaforu ve Skřečoni

Řidiči nerespektují červenou na semaforu ve Skřečoni  (23.10.2021)

Někteří řidiči nerespektují znamení a projíždějí na červenou. Problém se opakuje v ulici 1. máje ve Skřečoni, na výpadovce na Karvinou, kde město před dvěma lety instalovalo zpomalovací semafor, aby na rušném tahu zklidnilo dopravu. Neukázněnost mají zkrotit dopravní policejní akce, jako ta v půlce října.

30 let, Městská policie Bohumín (2/4)

30 let, Městská policie Bohumín (2/4)  (23.10.2021)

Městští strážníci a asistenti prevence kriminality. Jsou tam, kde je potřebujeme. Pomáhají, dohlížejí na veřejný pořádek, zachraňují. V Bohumíně již 30 let (1991-2021).

30 let, Městská policie Bohumín (1/4)

30 let, Městská policie Bohumín (1/4)  (16.10.2021)

Městští strážníci a asistenti prevence kriminality. Jsou tam, kde je potřebujeme. Pomáhají, dohlížejí na veřejný pořádek, zachraňují. V Bohumíně již 30 let (1991-2021).

Městská policie v Bohumíně funguje 30 let

Městská policie v Bohumíně funguje 30 let  (4.9.2021)

V průměru 3 tisíce ročně zjištěných přestupků, několik stovek spolu odhalených trestných činů, ale taky více jak stovka ročně odchycených psů a celý seriál osvětových akcí nejen pro děti. To, a ještě více, je Městská policie Bohumín. Od jejího vzniku letos uplynulo 30 let. I s její pomocí se daří krotit kriminalitu.

Krizový štáb a dodržování omezení pohybu

Krizový štáb a dodržování omezení pohybu  (20.3.2021)

Tři týdny dosud nejpřísnějších opatření má za sebou Česko kvůli pandemii koronaviru. Vláda omezila pohyb a ztížila cestování z okresu do okresu. Policisté jen v Bohumíně denně zkontrolují desítky aut, a setkáte se s nimi i na vlakovém nádraží. Taky tohle téma probíral krizový štáb Bohumína, Rychvaldu a Dolní Lutyně.

Další tři kamery pro kamerový systém Bohumína

Další tři kamery pro kamerový systém Bohumína  (28.11.2020)

Záchrana lidských životů, ochrana majetku, bezpečnost v ulicích. S tím vším strážníkům pomáhají kamery. Policejní elektronická oka má Bohumín od roku 1997. Z původně tří kusů se jejich počet rozrostl až na 30, tolik jich brzy bude k dispozici. Teď na podzim strážníkům připojují tři další, jednu ve Skřečoni a dvě v centru města.

Stát dal stopku obchvatu Skřečoně

Stát dal stopku obchvatu Skřečoně  (19.9.2020)

Obchvat, který by ulehčil dopravou enormně zatížené Skřečoni, dostal stopku. Centrální komise ministerstva dopravy zastavila veškeré přípravné práce. Argumentuje tím, že stavba je zbytečná, protože resort chystá jiné řešení v podobě nové silnice na opačném konci města. Bohumín za obchvat bojuje už dvanáct let.

Poděkování za zásah v požárem zasaženém paneláku

Poděkování za zásah v požárem zasaženém paneláku  (12.9.2020)

Měsíc po tragickém požáru zůstávají v péči lékařů dva popálení lidé. Hojení ran probíhá bez komplikací, uvedli lékaři. Žhář 8. srpna benzínem zapálil byt ve věžáku v Nerudově ulici, zahynulo 11 lidí, čtyři z plamenů utekli. Muž je ve vazbě. Na místě tehdy zasahovalo na 80 hasičů, zdravotníků, a taky policisté a strážníci.

Při požáru bytu paneláku zahynulo jedenáct lidí

Při požáru bytu paneláku zahynulo jedenáct lidí  (15.8.2020)

Šest lidí uhořelo, včetně tří dětí. Dalších pět lidí zemřelo na následky pádu, když v zoufalství a popáleni vyskočili z okna. Čtyřem osobám se povedlo uniknout na balkon sousedního bytu. Apokalypsa, která se do dějin Bohumína zapsala datem osmého osmý. Byla to sobota, kdy se konala oslava narozenin s tragickým koncem. Žháře zadrželi přímo na místě.

Ochromený panelák po požáru a odstraňování škod

Ochromený panelák po požáru a odstraňování škod  (15.8.2020)

Zkraje týdne se lidé z paneláku pustili do odstraňování následků škod. Potrvají dny, týdny a u nejvíc poškozených sekcí i měsíce. Mnohé byty poničila voda z hašení, která protekla až do přízemí. V úterý začala Bohumínem najatá odborná firma se sanačními pracemi. Jeden z výtahů už se hned tak nerozjede, je poškozený a musí se opravit.

Pozůstalým i svědkům tragédie pomáhají psychologové

Pozůstalým i svědkům tragédie pomáhají psychologové  (15.8.2020)

Psychologové a intervenční pracovníci pomáhají otřeseným pozůstalým. A stejně tak svědkům tragédie, kteří apokalypsu viděli na vlastní oči, protože byli poblíž. Tím, jak plyne čas a psychika pracuje, zájem o pomoc odborníků narůstá. Radnice do věžáku i okolních domů proto roznesla letáky s důležitými telefonními linkami.

Strážníci: pěšky, na kole, autem denně stovky kilometrů

Strážníci: pěšky, na kole, autem denně stovky kilometrů  (8.8.2020)

Podle průzkumů Češi denně nachodí zhruba 5 tisíc kroků, asi čtyři kilometry. Ovšem jsou profese, které průměrného Čecha hravě strčí do kapsy. Vyprávět o tom mohou například listonošky, servírky nebo městští strážníci. Když k chůzi přičteme kolo a jízdu autem, urazí hlídky jen za jednu denní policejní směnu až 300 kilometrů.

Hasiči ve Vrbici: liga v požárním útoku a o pohár rady města

Hasiči ve Vrbici: liga v požárním útoku a o pohár rady města  (8.8.2020)

Nejlepší závodní družstva v požárním útoku se o víkendu sjela do Vrbice. Tamní sbor dobrovolných hasičů hostil 5. kolo moravskoslezské ligy, doplněné soutěží o putovní pohár rady města. Koronavirová opatření se letos podepsala na formátu ligy, ovšem i kladně. Díky nim si přijely do Vrbice zazávodit i extraligové týmy.

Autovraky budou z ulic a parkovišť mizet rychleji

Autovraky budou z ulic a parkovišť mizet rychleji  (1.8.2020)

První odtažené autovraky z ulic a parkovišť, díky novele zákona o pozemních komunikacích. Obce a města si s nimi snadněji poradí a v konečné fázi mohou takový vůz i prodat. Třeba Bohumín v posledních letech řešil několik desítek vozidel, která dlouhodobě blokovala parkovací místa, navzdory urgencím úředníků.

Nový chodník zvýší v ul. Rychvaldská bezpečnost

Nový chodník zvýší v ul. Rychvaldská bezpečnost  (25.7.2020)

Nejen děti do školy půjdou po prázdninách v Rychvaldské ulici ve Skřečoni bezpečněji. Bohumín v ulici staví nový chodník, který napraví současný nevyhovující stav. Nové či obnovené komunikace vznikají i v jiných částech města. Do oprav a výstavby úseků pro pěší letos Bohumín vloží dohromady 10 milionů korun.

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 

  Celkem záznamů: 246

Copyright © 2016 - 2024 MěÚ Bohumín – Město Bohumín – Všechna práva vyhrazena - Icons by Icons8